Oddłużanie osób fizycznych. Dowiedz się więcej na temat tego pojęcia
Jesteś osobą, która od wielu lat spłaca kredyt bądź też pożyczkę i zastanawiasz się, w jaki sposób przebiega oddłużanie osób fizycznych oraz co jest celem tego działania? Zapoznaj się z poniższym tekstem. Posiadanie zobowiązań finansowych wymaga ich regularnej spłaty. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy Twój budżet domowy ulega zmniejszeniu na skutek różnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Może być to utrata dotychczasowego zajęcia, przynoszącego pożądane dochody lub też nieplanowane wydatki. W związku z powyższym Twoja sytuacja finansowa staje się nieciekawa, a Ty potrzebujesz, jak najlepszego rozwiązania, które pozwoli Ci wyjść z kłopotów. Stąd też pojawiło się oddłużanie osób fizycznych, stworzone z myślą o klientach instytucji bankowych i pozabankowych, nieradzących sobie ze spłatą zaciąganych pożyczek oraz kredytów. Celem oddłużania ma być poprawa obecnej sytuacji finansowej osoby zadłużonej i w dłuższym czasie widoczne polepszenie posiadanej przez nią płynności finansowej. Proces oddłużania podzielony jest na kilka etapów. Dlatego też jest to działanie długofalowe, wymagające determinacji i wytrwałości od kredytobiorcy lub pożyczkobiorcy.
Oddłużanie osób fizycznych– poszczególne etapy
Proces oddłużania osób fizycznych wymaga skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Tylko wówczas można liczyć na odpowiednie wsparcie, potrzebne do tego, aby wyjść na prostą. Podstawowym etapem oddłużania osoby fizycznej jest zsumowanie wszystkich zobowiązań. Mogą być to zaciągnięte kredyty, chwilówki i pożyczki, jak również rachunki. Znając sumę zadłużenia, można dokonać analizy sytuacji materialnej osoby zadłużonej, uwzględniając bieżące przychody, jak również wydatki. Pozwala to na wyeliminowanie niepotrzebnych zakupów i zobowiązań, nadmiernie obciążających budżet domowy. Kompleksowa analiza wydatków dłużnika wpływa na szybsze oddłużanie osób fizycznych. W trakcie tego procesu kluczową kwestią jest szczerość osoby mającej problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań wobec kancelarii prawnej, która ma zamiar pomóc dłużnikowi w pozbyciu się problemów i odzyskaniu płynności finansowej. Zatajanie różnego typu zobowiązań nie jest metodą, dzięki której będzie można pozbyć się kłopotów.
Negocjacje z firmami windykacyjnymi, z komornikiem i innymi wierzycielami
Obawiasz się, że prowadzone przez Ciebie negocjacje z wierzycielami nie przyniosą żadnego pozytywnego rezultatu? Powierz to zadanie specjalistom, którzy od lat zajmują się takimi działaniami, jak negocjacje z wierzycielami lub też negocjacje z komornikiem, w chwili, gdy uruchomiono postępowanie egzekucyjne. Prowadzone rozmowy z wierzycielami to szansa na wypracowanie wspólnego porozumienia, satysfakcjonującego dla obu stron, nie tylko dłużnika, ale przede wszystkim wierzyciela. Znajomość aktualnych przepisów prawa przez naszych doradców jest gwarancją tego, że nasza Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Wojciechowskiego będzie w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu tej niekomfortowej sytuacji. W trakcie prowadzenia takich działań, jak negocjacje radcy prawnego z wierzycielami dłużnika może dojść do obniżenia rat bądź też likwidacji części odsetek. Prowadzone rozmowy dążą do uzyskania zadowalającego rezultatu. Negocjacje z firmą windykacyjną wykonywane przez naszą Kancelarię Radcy Prawnego to szansa na rozłożenie zobowiązań w czasie i możliwość zgromadzenia środków finansowych, przeznaczonych na ich 100% spłatę.
Plan spłaty zobowiązań i kluczowe kwestie związane z oddłużaniem w upadłości konsumenckiej
Podstawową kwestią jest opracowanie planu spłat zobowiązań z oszacowaniem aktualnych możliwości finansowych, a także zarobkowych osoby zadłużonej. W trakcie tworzenia planu należy uwzględnić fakt, że zobowiązania muszą być spłacone, jak najszybciej. Warto uwzględnić to w trakcie konstruowania takiego dokumentu, jak harmonogram spłaty zaległych zobowiązań. Bardzo ważnym tematem, poruszanym na wielu stronach internetowych, jest oddłużanie w upadłości konsumenckiej. To rozwiązanie powiązane z ogłoszeniem bankructwa przez osoby fizyczne. Po zatwierdzeniu przez sąd upadłości konsumenckiej, można ubiegać się o oddłużanie, ale należy pamiętać, że to odbywające się bez planu spłat wierzycieli, możliwe jest wyłącznie, gdy sąd nie ma żadnych wątpliwości względem tego, że zadłużony nie jest w stanie uregulować żadnych zobowiązań, ponieważ uniemożliwia mu w tym jego zły stan zdrowia. Oddłużanie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wymaga skorzystania z pomocy prawnej, ponieważ jest to proces złożony, długotrwały i oparty na merytorycznym przygotowaniu. Dlatego też warto zaufać naszej Kancelarii Radcowskiej Marcin Wojciechowski. Zatrudnieni w niej specjaliści są w stanie pomóc każdej osobie, która potrzebuje wsparcia doradczego w sprawach oddłużeniowych.
Podsumowanie
Jesteś osobą, która ma coraz większe problemy z terminową spłatą kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań? Nie obawiaj się egzekucji komorniczej czy też spotkania z firmami windykacyjnymi. Zamiast czekać na dalszy rozwój sytuacji, skorzystaj z pomocy naszej Kancelarii Radcowskiej. Pomożemy Ci przejść cały proces oddłużania, jak również służymy wsparciem osobom, które po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, nie są w stanie spłacać zobowiązań i pragną ubiegać się o oddłużanie w sądzie. Skorzystaj z naszego solidnego wsparcia, dzięki któremu oddłużanie osób fizycznych zakończy się sukcesem, a Ty będziesz mógł uwolnić się od problemów pieniężnych i zacząć tworzyć swoją płynność finansową od nowa.